יום ראשון, 12 באפריל 2015

כל מה שצריך לדעת על ביטוח דירה

כל מה שצריך לדעת על ביטוח דירה

ביטוח הוא בכללי דבר מאוד חשוב. לכל דבר, אם רכב, חיים, בריאות, ובמיוחד ביטוח דירה. דירה היא הנכס הכי יקר וטוב שיש לרבים מאיתנו, החוק אינו מחייב לרכוש ביטוח דירה, אבל למה שלא נעשה את זה בלי כל קשר לחוק. היום ברוב הבנקים לא נוכל לקבל משכנתא ללא ביטוח דירה ולכן רבים מתלבטים אם לאחר סיום תשלום המשכנתא כדאי לבטל אותה.

אנשים עובדים חיים שלמים בכדי שיהיה להם בית משלהם, אז עד שיש לנו בית למה לא לשמור עליו ולבטח אותו. הבית מכיל את כל תכולת חיינו, כל הרכוש הקיים שלנו נמצא בתוכו. אם רכוש בעל ערך רב, רכוש בעל ערך סנטימנטלי. ביטוח דירה מבטיח הגנה על מבנה הבית ועל הרכוש בו, משמע במקרים של גניבה, הרס, נזקים שונים, אנו מוגנים ולא נאלצים לשאת בעלויות של הנזקים שקורים.

ביטוח דירה היא דרך טובה, לישון בשקט, לצאת מהבית בשקט בלי לדאוג אם ייקרה לו משהו, או מה יהיה כשייקרה. ביטוח דירה ייכסה נזקים כמו שריפה, נזקי פריצה, נזקים שנגרמו לאדם בכוונת תחילה. אנשים נוטים להוסיף לתוך ביטוח דירה גם ביטוח צד ג', שזהו ביטוח שמכסה פציעות ונזקים שנגרמים לאדם בשטח שלו בביתו. קיים עוד סעיף בתוך ביטוח דירה והוא ביטוח תכולת הבית, שהוא כולל כיסוי על נזקים לרכוש בתוך הבית ולא למבנה עצמו. כל סעיף מכל סעיפי ביטוח דירה מעלה ומייקר את הביטוח, ולכן נהוג לרכוש ביטוח דירה שמכסה את כל הסעיפים החשובים לנו. למרות שאף פעם אי אפשר לדעת מה ייקרה, ומה כן יהיה שימושי להכניס בתוך הביטוח  ומה לא.
קיימות פוליסות ביטוח שלא נותנות פיצוי לבעלי דירות שלא נמצאים בדירה למשך תקופה, בהרחבת הפוליסה ניתן יהיה לקבל את הפיצוי.

אין תגובות:

פרסום תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.